Hakkımızda
ÇETİNSAN A.Ş.
Hakkımızda

Mersin Sanayi Sitesi’nde Çelik Konstrüksiyon İmalat ve Montaj alanında faaliyet göstermeye başlayan ÇETİNSAN, faaliyet alanını genişletmiş ve aynı yıl OPET Petrolcülük A.Ş’nin Mersin dolum tesislerinde yapılan depolama tankları ile, Türkiye’deki tüm petrol şirketlerinin akaryakıt depolama tesisleri yapım işinde önemli bir yere gelmiştir.

Genel olarak inşaat, mühendislik, imalat, montaj alanlarında hizmet vermekte olan Çetinsan A.Ş , yatırımlarını sürekli geliştirerek hızlı büyüyen ve istihdama önemli katkıları bulunan bölge şirketlerinin başında yer almaktadır.

Bunun önemli göstergelerinden biri; Çetinsan’ın 2007 kurumlar vergisi Mersin rekortmenleri sıralamasında ilk 10, 2008 yılında ise ilk 8 içinde yer almasıdır. Metin ÇETİN, yaptığı çalışmalar ve yatırımlar dolayısı ile MESİAD (Mersin Sanayici ve İş Adamları Derneği) tarafından 2007 yılında ‘Yılın İşadamı Teşvik Ödülü’ne, 2008 yılında ise ‘Yılın İşadamı Ödülü’ne layık görülmüştür.

Bölgenin en büyük ve yüksek kapasiteli çelik imalat, kumlama ve boyama ünitesini bünyesinde barındıran Çetinsan, 12 000 m2 ‘si kapalı olmak üzere 20 000 m2 lik fabrika alanında, bilgisayar destekli, makine park ve iş makineleri ile yılda ortalama 40 000 ton çelik ürünleri işlemektedir ve ülke genelinde yapmış olduğu 3 milyon m3 ‘lük petrol terminalleri ile de sektörünün öncüsü konumundadır.

Çetinsan A.Ş. çevre bilinci ve duyarlılığı ile bu sektörde faaliyet gösteren diğer şirketlere de örnek olacak yatırımlar yapmaktadır.

Çetinsan’da “SAĞLIK, EMNİYET ve ÇEVRE KORUMA (SEÇ) çalışmaları temel ilke olarak benimsenmiştir. Amaç, Ulusal ve Uluslararası standartlarda belirtilen özelliklere uygun, kaliteli ürün ve hizmet sunmaktır.

ÇETİNSAN’ın tercih edilebilirliğinin en önemli nedenlerinden biri de müşteri odaklı mükemmel kalite sistemidir. ÇETİNSAN , ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi kaynak verimliliği ışığında uluslararası kalite sertifikalarıyla kalitenin ismidir.